דק מעץ מלא

כל הגורמים המשפיעים על מחיר דק מעץ מלא

יותר ויותר ישראלים בוחרים להוסיף דק לחצר הבית, למרפסת, לרחבת גג יצוק בטון, לבית העסק, לקומות גלריה וכד'. דק מעץ מלא , כמו גם דק סינטטי הם תוספת שימושית שגם משפיעה מאוד על המראה והאווירה באזור בו הדק מוקם. כל בני המשפחה יכולים לבלות זמן בנעימים בדק על מרפסת של דירה, כך גם כשמדובר בדק מעץ בחצר של בית צמוד קרקע. אפשר להציב על הדק פינת ישיבה מריהוט גן (מעץ, מפלסטיק או מחומרים אחרים), דק יכול לשמש רחבת משחק לילדים, הוא יכול להיבנות סביב בריכת שחיה (וכך לשמש משטח נוח שלא נוטים להחליק עליו גם כשהוא רטוב), יש עוד מגוון גדול של סיבות בגינן כדאי לבנות דק מעץ או דק סינטטי.

מספר החלטות חשובות נדרשים לקבל מי שרוצים לבנות דק, בין אם בעצמם או בדרך של הזמנת שירותי חברה מקצועית המתמחה בהקמת דקים מעץ או דקים סינטטיים לגינה, למרפסת או לכל מקום רלוונטי אחר. כך למשל יש לבחור אם לבנות דק מעץ טבעי או דק סינטטי דווקא (מכונה לעיתים גם "דק דמוי עץ"). עוד יש לבחור סוג עץ (אם הולכים על דק עץ טבעי), רוב הדקים מעץ טבעי בארץ נבנים מעץ אורן, חשוב לדעת שאין מדובר בעצי אורן שגדלו בישראל אלא בלוחות וקורות עץ אורן שמקורן במנסרות עץ באירופה (מזרח ומערב אירופה גם יחד) המוזנות בגזעי עצי אורן שנכרתו ביערות המטופחים ומתוחזקים בקפידה לצורך זה (היקף הכריתה ודפוס הכריתה מתוכננים בקפידה כדי למנוע לחלוטין כל פגיעה אקולוגית ביער).

אחד הגורמים שתמיד משפיעים על החלטות הוא המחיר. ככל שהדבר נוגע למחיר דק עץ טבעי, כמו גם בכל הקשור למחיר דק סינטטי, הרי שיש גורמים שונים המשפיעים על העלות. לפניכם סקירה המתארת את הגורמים המשפיעים על מחיר הדק. בכוחה של סקירה זו לסייע לכם להבין מה עולה יותר ומה פחות? על מה מוותרים אם מנסים לחסוך כסף? על מה ניתן להתפשר ועל מה לא כל כך? ועוד.

איכות לוחות החיפוי של דק מעץ מלא

ניתן לחלק מבנה של דק לשניים, התשתית (שכוללת את היסודות והקורות שתומכות את משטח חיפוי הדק) ולוחות החיפוי. חשוב מאוד לבנות תשתית שמספקת את החוסן הדרוש (מקובל לתכנן דקים כך שיוכלו לשאת משקל של כ – 200 ק"ג לכל מטר רבוע משטחם), על היסודות להיות יציבים (ניתן לצקת מלט ובו אביזרי פרזול המיועדים לשמש מעין "רגל" התומכת קונסטרוקציית קורות ברזל או עץ.
מבחינת החיפוי ניתן להשתמש בלוחות מעץ טבעי, עץ אורן הוא הנפוץ ביותר לחיפוי דק עץ בישראל (כ-80% מן הדקים מעץ בארץ עשויים עץ אורן). לחילופין ניתן לבחור בעץ איפאה, טיק בורמזי, קומרו, דק במבוק ועוד. ככל שבוחרים בעץ שמחירו יקר יותר כך יהפוך מחיר הדק כולו לגבוה יותר. דק מעץ הנחשב יקר יכול לעלות פי חמש וגם יותר מדק עץ במידות זהות העשוי עץ אורן (חשוב שיהיה זה עץ אורן שעבר טיפול אימפרגנציה להגברת עמידות).

דק סינטטי, מבחינת מחיר, יעלה בערך כמו דק עץ מאיכות טובה, כך למשל ניתן למצוא דק סינטטי העולה כ-600 ₪ למטר רבוע, דק עץ יקר יכול לעלות 1000 ₪ למטר רבוע ואף הרבה יותר.
ככל שמדובר בדק עץ אין לנסות להוזיל מחיר תוך שמוותרים על חומר גלם שעבר טיפול לשיפור עמידות במידת הצורך, כך למשל יש להשתמש רק בעץ אורן שעבר טיפול "אימפרגנציה" לשיפור עמידות מפני מזיקים, מים ולחות.

סגירת תפריט
פרגולות מעץ

לקבלת הצעת מחיר

התקשרו: 054-2131744
או מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן