פרגולה מעץ מלא במודיעין

כך בונים פרגולה ו/או דק מעץ מלא בעצמנו

מחפשים פרוייקט חדש בסגנון "עשה זאת בעצמך"? יש לכם מקום לפרגולה בחצר, במרפסת, בעסק או בגינה המשותפת? הנה כך תוכלו לבנות בעצמכם אחת כזו ואפילו לצייד אותה ברצפת דק מרשימה תחתיה. לחילופין, ניתן כמובן לבחור בבניית דק עץ בלבד בשלב הראשון, ולאחר מכן  לבחור אם ומה בדיוק יוקם מעליו.
לפניכם תוכנית בת שלושה שלבים פשוטים שתאפשר לכם להבין אם פרוייקט בנייה כזה, מתחום עבודות עץ, הוא באמת משהו שאתם רוצים לאתגר את עצמכם בו.

שלב א'– מתכננים את תהליך הבנייה של דק מעץ מלא

יש אנשים, ביניהם גם בעלי מלאכה משכמם ומעלה, שהיו מסתערים על פרויקט בניית פרגולה ו/או דק מעץ מלא לגינה בלי לגעת בעט, טוש או עיפרון. עבור רובנו, בחירה לגשת לביצוע בלי לערוך לפחות איזו סקיצה עם מידות עלולה לצער אותנו בהמשך. לכן, הגדירו בדיוק היכן תבנה הפרגולה, דק במבוק, דק עץ או כל שילוב בין השניים, וסמנו קוים ברורים התוחמים את האזור מעליו יוקם דק(טיפ קטן- סמנו אם הקווים באופן שקל יהיה להעלים אותם אחכ'. למשל, לא עם טוש בלתי מחיק על משטח שסופג את הדיו שלו).
תחמתם את אזור הבניה? קחו מידות ושרטטו סקיצה.

לא מספיק לקבוע מידות וליצור סקיצה של המבנה שאתם מכוונים להקים, צריך גם לתת את הדעת על דברים כגון חוסן המבנה, דק רגיל לגינה צריך להיבנות כך שיוכל לשאת עד 150 ק"ג לכל מטר מרובע אחד משטחו (למשל- דק שמידותיו 3 מטרים על 2 מטרים, שטחו 6 מטרים רבועים ולכן הוא צריך להיבנות כך שיוכל לשאת עומס של900 ק"ג לפחות).
שאלות נוספות שכדאי לתת להן מענה כבר בשלב התכנון הן איך ניצור יסודות איתנים מספיק למבנה? (למשל- יציקות מלט המקבעות פריט פרזול שאליו נחבר קורה או עמוד), מאיזה חומר גלם נבנה את התשתית לדק? (למשל, פרופילים של פלדה, עמודי עץ, או כל דבר שיספק לכם די נקודות משען).
את הפרגולה, כמו ברוב עבודות עץ קלות בארץ, בונים בדרך כלל מלוחות של עץ אורן במידות סטנדרטיות, חיפוי הדק בדרך כלל עשוי עץ או לוחות מחומר סינטטי דמוי עץ.

שלב ב'- נערכים לביצוע

דק מעץ מלא
דק מעץ מלא למרפסת במודיעין

יש לכם תוכנית? עכשיו הזמן לפרט בכתב מה תצטרכו כדי להוציא אותה אל הפועל. למשל, רשימות כלי עבודה ואמצעים מתכלים שתזדקקו להם, פירוט של חומר הגלם הדרוש וכל עניין אחר שאתם חושבים שכדאי לתת עליו את הדעת מראש. (טיפ- נסו לכלול בשלב ההיערכות תשובה לשאלה היכן תמצאו את הזמן שתצטרכו להקדיש כדי להשלים את הפרוייקט).
הגיע הזמן להתחיל ממש להזיז דברים פיזית, אספו בסמוך לאזור הביצוע כל מה שתצטרכו כדי להתחיל ולסיים את הפרויקט, כלי העבודה, חומרי הגלם, נקודת חשמל קרובה מספיק ו . . . אתם מסודרים (טיפ- אם אתם בונים בחורף באזור שאין מעליו קירוי אטום למים קחו בחשבון מצב של מזג אוויר גשום העלול להפתיע במהלך פרוייקט שהשלמתו דורשת כמה ימי עבודה).

שלב ג'- בונים את הדק או את הפרגולה מעץ מלא

יש תוכנית? אספתם כל מה שתזדקקו לו כדי להוציא אותה אל הפועל? מצויין, הגיע החלק הכייפי, מרכיבים הכל יחד, עובדים בזהירות כדי לא להיפצע (או לפצוע מישהו אחר), שומרים על סדר, נעזרים בחבר או בן משפחה במידה וצריך. טיפ- אם אתם נשואים ורוצים להמשיך לישון במיטה המשותפת ולא על הספה בסלון, תקפידו שהפרוייקט יתקדם בלי ליצור הפרעה עזה מדי לשגרת החיים בבית.

סגירת תפריט
פרגולות מעץ

לקבלת הצעת מחיר

התקשרו: 054-2131744
או מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן