דק מעץ מלא

דק מעץ מלא עשה זאת בעצמך

דק הוא תוספת שימושית מאוד ונאה, דק בגינה יכול בקלות להפוך אזור שכל בני המשפחה, וגם אורחים, נהנים לבלות בו זמן, ניתן להציב על דק בחצר פינת ישיבה מעץ, או כל ריהוט גן אחר, אפשר לבנות מבנה הכולל דק תחת פרגולה.
היתרונות הרבים שדק ופרגולה עשויים להביא עימם הם האחראים לכך שרבים בארץ בוחרים לבנות דק בחצר הבית, בית העסק, על מרפסת, קומת גלריה, רחבת גג יצוק בטון ועוד.
אם אתם בעלי כישורים טכניים מספיקים, אם אתם יודעים לעבוד בעץ או לפחות מעוניינים ללמוד לעשות זאת, אם יש לכם את כלי העבודה הנחוצים וגם די זמן לעשות את המלאכה עצמה, יכול מאוד להיות שפרויקט בניית דק מסוג "עשה זאת בעצמך" הוא משהו שמתאים לכם לאתגר את עצמכם בו. לפניכם סקירה אודות בניית דק, דק או דק סינטטי, בשיטת עשה זאת בעצמך. סקירה זו תסייע לכם להבין אם מדובר במשהו שמתאים לכם לשקול לעשות.

מתכננים את הדק מעץ

כל פרויקט עשה זאת בעצמך מתחיל בעריכת תכנית, מפורטת יותר או פחות. מומלץ לקחת את הזמן ולשרטט סקיצה מפורטת, עם מידות, החלטות בנוגע לחומרי הגלם (ממה נבנה את התשתית ואת הקונסטרוקציה, ממה נבנה את חיפוי הדק (מלוחות עץ טבעי, מאיזה סוג?, מלוחות דק סינטטי? באלו מידות? עם אילו תכונות? וכו').
בעת תכנון הדק החליטו אם לבנות מעל הדק פרגולה או לדאוג לקירוי משטח הדק החדש באופן אחר (סככה היוצאת מקיר הבית שמאחורי הדק למשל).
יש לערוך רשימות הכוללות מידות וכמויות של קורות עץ ואחרות (ברזל או אלומיניום למשל), סוגי חיבורים, ברגים, אמצעים מתכלים, חומרי גימור, מלט, חצץ, חול וכד'.

מארגנים את כל מה שצריך לבניה של דקים מעץ מלא

לאחר שיש בידינו תכנית טובה ניתן לעבור לשלב ההיערכות לבניה. יש לרכז באזור הבניה המתוכנן את כלי העבודה שנצטרך (חשמליים וידניים כאחד), את חומרי הגלם, החומרים המתכלים, אביזרי הפרזול וכו'. שימו לב שאם הבניה של הדק  נעשית בחוץ ובתקופה במהלכה עלול לרדת גשם יש לדאוג מבעוד מועד להגנה על מה שאינו יכול לבוא במגע עם מים.

תהליך הבניה של דקים

אם ערכתם תכנית טובה ומפורטת מספיק, אם לקחתם את הזמן ודאגתם להצטייד בכל מה שתצטרכו במהלך הבניה הרי שעכשיו נותר לפניכם רק השלב המהנה ביותר, הביצוע בפועל.
קחו בחשבון את שעות העבודה שתצטרכו להשקיע, פנו זמן לצורך העניין באופן שאינו פוגע בשגרת החיים של בני המשפחה ובנות או בני הזוג. חשוב מאוד לבנות דק עץ או דק סינטטי תוך הקפדה על כללי עבודה בטוחה, להשתמש באמצעי מיגון כשצריך (משקפי מגן למשל כמו גם כפפות עבודה, אטמי אוזניים ועוד).

פרויקט בניית דק בשיטת עשה זאת בעצמך עשוי להיות משהו שתתגאו שעשיתם, זו הזדמנות לשדרג את כישורי העבודה שלכם בעץ, והתוצאה תהיה דק נאה שתתגאו לעשות בו שימוש.
ניתן לבנות דק עץ בעצמנו וניתן גם לבחור דווקא לבנות דק סינטטי, המכונה לעיתים גם "דק דמוי עץ", מומלץ לראות סרטני הדרכה המסבירים איך עובדים נכון עם לוחות הדק הסינטטי שבחרתם לקנות. בניית דק סינטטי במו ידינו היא דרך מצוינת גם להוזיל עלויות, את חומר הגלם ניתן לקנות במחיר של כמחצית מעלות הקמת דק כזה על ידי חברה המתמחה בהקמה, תחזוקה וחידוש של דק סינטטי כמו גם דק עץ איפאה, דק במבוק, דק עץ אורן או כל סוג עץ טבעי אחר. רכישת החומרים בעצמנו והקמת הדק במו ידינו תאפשר לנו להשיג יותר עבור התקציב העומד לרשותנו.

סגירת תפריט
פרגולות מעץ

לקבלת הצעת מחיר

התקשרו: 054-2131744
או מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן