דק סינטטי במודיעין

דק סינטטי במודיעין

דק סינטטי, מכונה גם "דק דמוי עץ"

רצפת דק הייתה בעבר הרחוק החלופה היחידה לרצפות אבן, אדמה ומשטחים מרוצפים חרס. במקומות משופעים ביערות נעשה שימוש נרחב בעץ כחומר גלם לבניה, רצפות דק היו יכולות להיות גסות וכפריות או מהוקצעות ומפוארות, רצפות "פרקט" עשויות לוחות עץ מסוג איכותי ויקר (טיק בורמזי למשל). גם היום נעשה שימוש נרחב בדק עץ, בגינה, במרפסת, ברחבה על גג הבניין, סביב בריכת שחיה וכד'. לצד דקים מעץ הופיעו לפני כ-עשרים שנה דקים העשויים מלוחות של אבק עץ דחוס, כבוש ויצוק יחד עם מני תוספות בשרף העשוי חומר פולימרי (אפוקסי למשל). לדק סינטטי יתרונות רבים אך גם חסרונות שיש לקחת בחשבון בבואנו להחליט אם לבנות דק שאנחנו רוצים להקים מעץ טבעי או דווקא בחיפוי של לוחות דק סינטטי. לפניכם סקירה אודות דק סינטטי, המכונה לעיתים גם "דק דמוי עץ", סקירה שבכוחה לסייע לכם להכיר את המאפיינים של דקים כאלה לעומת הדקים הקלאסיים מעץ טבעי.

 

חומר חכם ההולך ומשתפר יחד עם ההתפתחות הטכנולוגית בתחום

מי ששוקלים להקים דק ונדרשים לבחור אם לבנות אותו מעץ טבעי או מלחות דק העשויים חומר סינטטי צריכים לקחת בחשבון שלוחות דק סינטטי (המכונים גם לוחות "דק דמוי עץ") מתוצרת איכותית הנמכרים כיום הם פרי פיתוח טכנולוגי בן כמה עשרות שנים. הלוחות החדישים הם דוחי בעירה, מבודדים טרמית, בעלי תכונות אקוסטיות רצויות (מונעים היווצרות הד), בעלי רמה גבוהה של קושי פני שטח, בעלי עמידות טובה מפני שלל גורמי בלאי (עמידות לא רעה אפילו מפני מים ולחות) ועוד.
כדי להיות בטוחים שלוחות החיפוי שאנו רוכשים עבור דק סינטטי חדש הם אכן בעלי התכונות הרצויות שאנו מצפים להן יש לוודא שרוכשים מספק מהימן, בית עסק הידוע כבר סמכא בתחום אספקת חומר גלם, הקמה ותחזוקה של
דקים מעץ ודקים סינטטיים גם יחד.

על מה מוותרים כשבוחרים דק סינטטי ולא דק עץ?

דק מעץ מלא לבריכה

לכאורה לדק סינטטי יש יתרונות רבים עלפני דק עץ, הוא עמיד יותר, קל יותר להקמה, מספק משטח נעים ונוח, אינו דורש תחזוקה כמעט בכלל ועוד. נשאלת השאלה על מה בכל זאת אנו נדרשים לוותר כאשר אנו מחליטים להעדיף דק סינטטי עלפני דק עץ טבעי.
עץ הוא חומר המשמש אותה בני האדם לבניה וצרכים נוספים מזה מאות מיליוני שנים. דק סינטטי לעולמים יהיה רק "דק דמוי עץ", עד כמה שינסו יצרני לוחות דק סינטטי לדמות מראה ומגע של עץ הם לא יוכלו להשיג תוצאה שאכן יכולה להחליף את המגע הנעים, המראה האותנטי ואפילו הריח הייחודי של סוג העץ המסוים ממנו נבנה דק עץ טבעי (ריח עץ אורן למשל, עץ ממנו נבנים כ-80% מן הדקים מעץ בארץ).
לכן, אם חשוב לכם מראה אותנטי, אם באופן כללי אתם מעדיפים חומרים מן הטבע, אם אתם חובבי עץ, בדקו בזהירות את הדברים וקבלו החלטה מושכלת באשר לדק החדש שאתם מתכננים להקים (במו ידיכם או בסיוע שירותי חברה המתמחה גם בהקמה, תחזוקה וחידוש של דקים מעץ ודקים סינטטיים).

מבחינת עלות דק סינטטי מאיכות טובה יעלה מעט יותר מדק העשוי עץ אורן (העץ הפשוט והזול ביותר שניתן לבחור בו להקמת דק עץ בחצר, במרפסת, סביב לבריכה וכד'). ישנם דקים מעץ שיעלו הרבה יותר מדק סינטטי (אפילו דק סינטטי יקר ומהודר), כך למשל דק מעץ איפאה, קומורו, טיק בורמזי, דק במבוק ועוד).
דק סינטטי מתאים למי שרוצים דק טוב ועמיד, שאינו דורש תחזוקה כמעט בכלל ומעדיפים לוותר על מראה ותחושה שרק עץ טבעי יכול לספק.

דק
סגירת תפריט
פרגולות מעץ

לקבלת הצעת מחיר

התקשרו: 054-2131744
או מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן