דק מעץ מלא לבריכה

דק מעץ מלא למרפסת ודק מעץ מסביב לבריכה

דק מעץ מלא או דק מחומר סינטטי הם תוספת נאה ושימושית לחצר כמו גם למרפסת, כרצפה לקומת גלריה, לחיפוי שטח מוצל על גג יצוק בטון ועוד. בעבר רוב הדקים היו נבנים בחצר כשהם צמודים לקרקע, כיום רבים בוחרים להוסיף דק למרפסת, דק שיכול להפוך את המרפסת מסתם מקום המשמש לאחסון פריטים שאין להם מקום בבית לפינת חמד שמבלים בה זמן בנעימים. בדרך כלל מציבים פינת ישיבה על הדק במרפסת וכך אפשר לשבת על הדק עם כוס קפה, לקרוא ספר, לערוך שיחת טלפון ועוד.

יותר ויותר בעלי בתים פרטיים בוחרים להתקין בריכת שחיה קטנה בחצר. בעבר היה מקובל להשתמש בבריכות שניתן להרכיב בקיץ ולפרק עם בוא החורף, בשנים האחרונות התפתח ענף בריכות השחייה הפרטיות עד כדי כך שכיום התקנת בריכה קטנה בחצר הבית היא בהישג ידם לא רק של בעלי ממון בלבד. מי שיש להם בריכה בחצר מגלים שהתקנת דק מסביב לבריכה היא כמעט מתבקשת.
לפניכם סקירה אודות דקים למרפסת ודקים מסביב לבריכות, נתאר את המאפיינים הייחודיים של דקים כאלה, מה צריך לקחת בחשבון כשמחליטים אם לבנות דק מעץ סביב הבריכה או דווקא דק סינטטי, איזה דק הכי טוב למרפסת? איך מטפלים בדק במרפסת ובדק סביב הבריכה ועוד.

מה עדיף למרפסת, דק עץ או דק סינטטי?

דק מעץ מלא לבריכה
דק מעץ מלא למרפסת במודיעין

אין תשובה חד משמעית לשאלה מה עדיף למרפסת, דק עץ או דק מלוחות דק סינטטי? לדק עץ יתרונות של מראה טבעי אותנטי, מגע נעים ואפילו ריח שלא ניתן לחקות, דק סינטטי הוא עמיד יותר ודורש פחות תחזוקה. מי שחשוב להם העיצוב ורוצים דק מסוגנן יעדיפו וודאי דק מעץ מסוג איכותי (דק איפאה או דק מטיק בורמזי למשל), מי שרוצים דק שלא יצטרכו לטפל בו הרבה יבחרו בדק סינטטי למרפסת.
דק עץ צריך מדי פעם ללטש ולצבוע מחדש, או למרוח מחדש בשמן דק. גם דק למרפסת שנמצא מחת לגגון (מוגן חלקית מגשם ושמש) יצטרך בסופו של דבר טיפול חידוש דק. חשוב לדעת שאם מקפידים לשמור על ניקיון הדק ניתן להרוויח זמן בין טיפול חידוש דק אחד לשני, טיפולים כאלה עשויים להיות נחוצים בתכיפות משתנה, בין כל שנתיים לערך ועד רק כל עשור ואפילו יותר.
תכיפות טיפולי חידוש דק עץ למרפסת תקבע בהתאם לעמידות הטבעית של העץ ממנו נבנה הדק, יעילות הטיפולים שבוצעו בעץ לשיפור עמידותו והגימור שייושם (שמן דק, לכה שקופה, לכה מגוונת, לכה או צבע על בסיס מים וכד').

דרישות מיוחדות מדק מעץ מלא מסביב לבריכה

עץ ומים הם שילוב שעובד היטב, ככל שהדבר קשור לדק מסביב לבריכה בחצר הבית חשוב ליזכור שהדק יידרש לעמוד בשימוש רב יחסית (במיוחד בבית בו ילדים שעושים שימו רב בבריכה) ובתנאים לא פשוטים, רטיבות, חומרים מעכלים במי הבריכה (כלור, מלח, חומצה), לחות גבוהה, רטיבות ואז תקופת יובש (כשאיש לא משתמש בבריכה ולא משפריץ מים על הדק).
לאור הדרישות המיוחדות מדק מעץ מלא שמסביב לבריכה חשוב מאוד לתכנן ולבנות את הדק כך שיהיה עמיד וישרת אותנו זמן רב ללא תופעות כגון עיוותים, קילופים, סדקים, התרופפות חיבורים, צבע דוהה, ריקבון ועוד.

ניתן בהחלט לבחור דק עץ גם עבור דק מסביב לבריכה, עם זאת, לדק סינטטי יתרונות רבים ככל שהדבר נוגע לעמידות בפני מים. החומר ממנו עשויים לוחות דק סינטטי איכותיים אינם סופגים מים כלל. חשוב לשמור דק סינטטי נקי מאבק ולכלוך, במיוחד אם הוא חשוף לקרינת שמש ישירה. 

סגירת תפריט
פרגולות מעץ

לקבלת הצעת מחיר

התקשרו: 054-2131744
או מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן