בניית פרגולה מעץ מלא

בניית פרגולה בשיטת עשה זאת בעצמך – כך תבנו את הפרגולה שלכם

פרגולה היא תמיד תוספת פונקציונאלית ואסתטית מבורכת לגינה או למרפסת – היא מעניקה מחסה מפני השמש הקופחת, לעיתים גם מפני הגשם, ומאפשרת פינה אינטימית ומוצלת בה ניתן להשתמש בכל שעות היממה בנוחות. בתכנון מקצועי מקדים, אין מניעה לבחור בבניית פרגולה בשיטת "עשה זאת בעצמך". הבחירה בבניית פרגולה בעצמכם תאפשר לא רק גמישות והתאמה מרביים של הפרגולה שתבנו למיקום הנבחר, אלא גם חיסכון משמעותי בעלויות. איך לבנות פרגולה באופן עצמאי? כיצד מתכננים פרגולה ולאילו חומרים תזדקקו? איך תימנעו משגיאות ם אם בחרתם לבנות פרגולה בשיטת עשה זאת בעצמך, וליהנות מהפרגולה החדשה שלכם בבטחה ולארוך שנים רבות? על כל אלה ועוד, לפניכם.

מתכוונים בניית פרגולה בשיטת "עשה זאת בעצמך"? כך תתחילו בתכנון הפרוייקט

רגע לפני שאתם אוחזים במסור שלכם ומתחילים בתהליך של עשה זאת בעצמך בבניית הפרגולה שלכם – כדאי לתכנן בדיוק איזו פרגולה תבנו, אילו חומרים ידרשו לתהליך ואיך לעשות זאת נכון. גם בתהליך עשה זאת בעצמך פרגולה מוצלחת היא כזו שתוכננה היטב טרם תחילת הבנייה.

כשאתם מתכננים איך לבנות את הפרגולה שלכם – התחילו בציור שטח הפרגולה הנדרש. תזדקקו ללוחות עץ שיכסו את השטח הנדרש ועוד לוחות יציבים מהם תוכלו לבנות את הבסיס לפרגולה, או ה"רגליים" שלה. אל תשכחו שבבניית פרגולה יש ליצור שיפוע לטובת ניקוז מי גשמים בחורף. עומק השיפוע תלוי בחומר שבו תשתמשו לטובת בניית גג הפרגולה. שיפוע מינימאלי לניקוז מיטבי של מי גשמים יהיה שבע סנטימטרים, כאשר שימוש בחומר גלי כמו סנט – ידרוש שיפוע עמוק יותר.

החומרים הנדרשים לבניית פרגולות בשיטת "עשה זאת בעצמך"

בניית פרגולה מעץ מלא
דק מעץ מלא למרפסת במודיעין

בבניית פרגולה בשיטת "עשה זאת בעצמך", תזדקקו לקורות עץ כמפורט למעלה, ולפלטת קירוי כמו סנטף או פוליגל (שימו לב שחומרים איכותיים מספקים גם חומרים מסנני קרינה, וכי הפוליגל, שהוא יקר יותר, פחות רועש למשל בימים גשומים),

כשאתם בוחרים בקורות לבניית פרגולה, חשוב לבחור בעץ מטופל. זהו עץ שעבר טיפול בחומרי הדברה נגד מזיקים כמו טרמיטים. חשוב לדעת, כי מזיקים שעלולים להימצא בקורות עץ שאינן מטופלות יחלישו את עמידות קורות העץ ועלולים גם לחדור אל הבית ולפגוע במבנים שונים מעץ שכבר קיימים בבית. בניית הפרגולה שלכם תהיה מהירה וקלה יותר אם תזמינו קורות עץ צבועות וחתוכות למידה. הקורה המרכזית והעמודים עבור הפרגולה שלכם ייבנו מקורות עץ מלבניות בחתך של 15X20 ס"מ לפחות. עבור קורות התמך של הפרגולה, גם קורות דקות יותר, בחתך של 7X15 ס"מ יספקו.

את הקורות תחברו אלה לאלה באמצעות תושבות ברזל בשיפוע של 90 מעלות, וברגי ג'מבו. תזדקקו לברגים שמתאימים לחיבור של עץ לעץ, ואם הפרגולה שתבנו מתוכננת להתחבר לקיר החיצוני של הבית – תזדקקו לברגים שמתאימים לחיבור של עץ לקיר.

את גג הפרגולה שלכם תוכלו לבנות בעזרת סרגלי עץ שהם דקים ועדינים יותר. סרגלי העץ נדרשים לעמוד בנשיאת משקל חומר הגג שלכם, בעוד הקורות בהן תשתמשו לבניית הקורה המרכזית וקורת התמך, נדרשים לעמוד בעומסים כבדים הרבה יותר.

בניית הפרגולה – שאלות ותשובות

איך מתחילים בפרוייקט בניית פרגולה?

חשוב להתחיל כל פרוייקט עשה-זאת-בעצמך בתכנון מקדים מפורט ככל האפשר, וברכישת החומרים על פי התכנון. בבנייה, התחילו ממיקום רגלי הפרגולה. רצוי לטבול בזפת את חלק הרגליים שיהיה שקוע באדמה. הזפת תמנע נזקי רטיבות ותבטיח עמידות הפרגולה שלכם לאורך זמן.

כיצד מבטיחים את עמידות הפרגולה?

החלקים בפרגולה שאחראיים לחוסנה ויציבותה הם רגלי הפרגולה והקורות המרכזיות, ובאופן משני גם הקורות הנוספות שתבחרו להוסיף לחיזוק תשתית הפרגולה. הקורה המרכזית תהיה הקורה המחברת את רגלי הפרגולה בגובה הפרגולה, ואשר מעליה יונח גג הפרגולה. על רגלי הפרגולה והקורה המרכזית לספק תשתית בטוחה ויציבה לכל המבנה, ועל כן – השתמשו בעץ עבה וחזק וקבעו את הקורות היטב זו לזו. תוכלו להוסיף קורות תומכות, למשל באמצע הרגל – לבניית קורות אלה תוכלו לבחור בעץ עדין (וזול) יותר.

אילו חומרים משמשים לקירוי הפרגולה?

מעל למבנה התשתית של הפרגולה, תוכלו לקבע סרגלי עץ שישמשו להצללה, ובדרך כלל גם לוח סנטף או פוליגל שיגן מפני הגשם ויוסיף שכבה מבודדת. קבעו היטב את הקורות וסרגלי ההצללה שמתחת לקירוי הפוליגל או הסנטף אל הקיר. הניחו מעל גג הפרגולה את לוח הפוליגל או הסנטף וקבעו גם אותו היטב אל המבנה באמצעות ברגים.

סגירת תפריט
פרגולות מעץ

לקבלת הצעת מחיר

התקשרו: 054-2131744
או מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן